16. 11. 2016
Povolání logistik - radosti a strasti

Hvězdy Logistické akademie - Ladislav Tobiasz, MSc., MBA, ALog.

Stejně, jako se dá každá práce dělat dobře a špatně, dá se téměř každá práce dělat v malém nebo ve velkém. A když někdo tu svou odvádí dobře ve velkém, je logistickou špičkou pro světového lídra v dodávce pasivních elektronických komponentů a ještě k tomu dokáže bez problémů skloubit svůj profesní a osobní život, je nám ctí ho představit jakožto úspěšného absolventa Logistické akademie. 

Ladislav Tobiasz je Hvězda Logistické akademie

Ladislav Tobiasz rozšířil své nezanedbatelné portfolio získaných titulů a certifikací také o titul ALog., auditora logistiky, udělovaného Logistickou akademií. Pro aspiraci na titul ALog. platí v Logistické akademii velmi přísná pravidla. Kromě ostatních požadavků může na cestu za udělením tohoto titulu nastoupit pouze člověk s bohatými logistickými zkušenostmi – minimálně pětiletými v podnikové nebo podnikatelské praxi, z toho jsou požadovány tři roky ve vedoucí pozici. A to Ladislav Tobiasz splňoval s naprostým přehledem. Jeho logistická kariéra je totiž vskutku působivá.

Téměř celý svůj profesní život zasvětil firmě TE Connectivity,

...ve které působí a roste již téměř dvacet let. Firma TE Connectivity má více než šedesátiletou historii na trhu s elektronickými komponenty. Za dobu své působnosti vyrostl na společnost s téměř 80 000 zaměstnanci, kteří působí ve více než padesáti zemích světa. TE Connectivity je největším dodavatelem pasivních elektronických komponentů a obhospodařuje přes 200 000 zákazníků na celém světě. Oblast působnosti je velmi široká, komponenty firma TE Connectivity dodává do nejrůznějších průmyslových odvětví a pro zajímavost – v kompetenci firmy jsou jak návrhy a výroba, tak samotný prodej a distribuce přes půl milionu unikátních produktů. Takže v kontextu TE Connectivity hovoříme doopravdy o „ve velkém“. 

Ladislav Tobiasz do firmy nastoupil v roce 2000. Prošel vícerými manažerskými a vedoucími pozicemi a v současné době působí již čtyři roky na pozici Manager Logistics Operations pro celou východní Evropu. Tato pozice vyžaduje dokonalou znalost interních procesů i zákazníků, vytváření nových strategií a tedy i auditování 3PL logistiky. Ladislav Tobiasz je s logistikou spojen prakticky, ale také teoreticky. Vedle ekonomického zaměření absolvoval také studium strategického managementu, je certifikovaným auditorem logistických procesů (jak Logistickou akademií, tak certifikační společností TÜV), interně certifikovaným kaizen facilitátorem a držitelem Business Logistics International certifikátu společnosti Gradua, s.r.o. Kromě východní Evropy má za sebou Ladislav Tobiasz, MSc., MBA, ALog. úspěšné projekty v Německu, Maroku, Tunisu nebo v Číně.

Diplom z logistiky

Ladislav Tobiasz jako logistik i člověk

Žádný člověk není ovšem jen souhrnem titulů a pracovních zkušeností. Vedle působivého překonávání pracovních met věnuje Ladislav Tobiasz neméně času také rodině, jeho osmiletá dcera a dvouletý syn jsou stejně tak životní náplní, jako koníčkem. Důležité je taky neuzavírat se ve světě pracovním a poznávat ten venku, cestování je dalším z řady zájmů, kterým pan Tobiasz propadl.   

Kosmopolitní je i pracovní motto Ladislava Tobiasze. Je jím výrok Jana Amose Komenského: "Teorie zůstane pouhou teorií, pokud nepřikročíme k činu." I proto hodnotí svou spolupráci s Logistickou akademií, ve které klademe na reálné spojení s praxí maximální důraz, následujícími slovy:

 „Díky Logistické Akademii  jsem měl možnost si osvojit nové teoretické poznatky, které jsem již uplatnil při své praxi. Během seminářů jsem potkal své bývalé kolegy a měl možnost poznat nové odborníky v logistice z různých odvětví. Studium na Logistické Akademii plně uspokojilo mé očekávání a mohu vřele doporučit. Děkuji celému lektorskému týmu za přínosné studium.“

Doplnění logistické praxe o nezbytný praktický i teoretický kontext je pro udělení diplomu nezbytné. Právě díky tomu platí ovšem titul z Logistické akademie za vrchol garance logistické odbornosti. Spolupráce s kolegou v logistice Ladislavem Tobiaszem, MSc., MBA, ALog. si velmi vážíme, stejně tak jako jeho slov uznání. Setkání s Ladislavem Tobiaszem je přínosné jak po profesní, tak po lidské stránce. Je skvělé vidět logistika, který je zábavným společníkem a je stejně tak doma v nejvyšších mezinárodních pozicích, jako u výborného guláše, který si klidně sám a rád uvaří.

 

Snad vás příběh tohoto špičkového logistika přesvědčil, že mít titul z logistiky se vyplatí. Jestli o něm začínáte uvažovat, začněte tady >>