15. 1. 2020
Povolání logistik - radosti a strasti

Michael Rada: Vrátit logistice logiku a komplexnost

Na Logistics Ride není žádným nováčkem. Michael Rada, prezident IBCSD LAB s.r.o., přijede do Ostravy už počtvrté. „Akce jako Logistics Ride mám rád, nejdou mi totiž z hlavy ještě dlouhou dobu po jejich skončení,“ napsal po konferenci v roce 2018, na které vystoupil s příspěvkem o upcyklingu v průmyslové praxi.

Letos představí případovou studii Cesta domů. „Navazuje na mé předchozí příspěvky. Posluchači se kromě jiného dozví, jaké to je, cestovat v čase a hledat odpovědi tvorbou v prostoru, který je zatím mnohým zapovězen,“ přibližuje obsah svého vystoupení.

Pokud jde o logistiku, je pro Michaela Radu největší výzvou vrátit jí podstatu, tedy logiku a komplexnost, a to napříč průmyslovým spektrem. Mimo svět logistiky žije budováním světa bez odpadů a plýtvání. „Tomuto cíli věnuji všechen svůj čas během všech sedmi pracovních dní týdne,“ říká.

IBCSD LAB je mezinárodní centrum udržitelného rozvoje. Zaměřuje se na přebytky z průmyslové výroby a dodává zbylý materiál. Prodává použité i nové lepenkové krabice, papírové tubusy, palety, dřevěné cívky a podobně.

Koupit jízdenku na Logistics Ride 2020